Biostatistik/Analytik

21. 11. 2022

Máte zkušenosti v oblasti analýzy dat?  Baví Vás statistika? Láká Vás oblast medicíny, máte vystudovanou vysokou školu a Vaše angličtina je na úrovni alespoň B1? Jste týmový hráč s pozitivním vztahem ke standardizaci postupů a řízení kvality? Pak jste takový/á, koho hledáme k rozšíření našeho týmu. 

7th Clinical Trials Summit 2022

17. 11. 2022

Ve dnech 16. – 17. listopadu 2022 jsme se aktivně v Madridu zúčastnili sedmého ročníku Clinical Trials Summit (CTS) 2022.

Účastníky kongresu zaujaly příspěvky našich kolegů Michala Jeteliny a Mariky Chrápavé, které se týkaly především našeho EDC systému CLADE-IS a obecných zkušeností klinickými studiemi.

Health Data Forum 2022 – Health Data Quality: a Dynamic Complexity

17. 11. 2022

Na konferenci „Health Data Forum 2022 – Health Data Quality: a Dynamic Complexity”, pořádané Evropským institutem pro inovace prostřednictvím zdravotních údajů (i~HD) v Portu, ve dnech 17-18. listopadu, nechyběli ani naši kolegové Matej Ivan a Rudolf Navrátil.

MEFANET 2022 – 15. konference lékařských a zdravotnických fakult ČR a SR

2. 11. 2022

Společně s Lékařskou fakultou Masarykovy univerzity jsme organizátory 15. konference lékařských a zdravotnických fakult ČR a SR MEFANET 2022.

Budujeme tým, budujeme si budoucnost

16. 9. 2022

Propocená trička, procvičené mozkové závity, svlažená hrdla, nakrmené pupky a ohněm načichlé svršky. Tak by se dal popsat náš hromadný výlet na Vysočinu.

Pomáhat je lidské

15. 9. 2022

Trávník posekaný, živý plot zastřižený, dřevěný plot natřený, jiný dřevěný plot zdemolovaný, bouda natřená, chodník odplevelený, buchty snězené = na mozoly, svaly i špíčky zaděláno...

Kdo došel nejdál v létě 2022

7. 9. 2022

Polovina našich zaměstnanců se zúčastnila soutěže „Kdo dojde nejdál v létě 2022” o nejvíce kroků za červenec a srpen. Gralujume výhercům - Hance Novákové, Veronice Hermanové a Davidovi Kudláčkovi, kteří překovali 1 000 000 kroků!

Záříme a jsme zapálení pod značkou SPARK

15. 8. 2022

Vzděláváme se i vzděláváme ostatní. A třeba v rámci programu SPARK ze Standfordské univerzity.

OdsKočte si s Kočou k tématu EDC systémů a správy dat, ten odskok za to stojí

1. 8. 2022

Ostřílený principál týmů správců dat i zkušený správce dat s vhledem do správy klinických projektů, potřeb EDC systému a čistoty dat Jaroslav Koča ví, jak EDC systémy přispívají ke kvalitě dat.

Nepřitvrzujeme, ale změkčujeme. Anebo je to naopak? Slyš náš nový podcast

1. 7. 2022

Měkké techniky a mezioborová komunikace – oblast přirozená a jednoduchá (=měkká) nebo naopak úkol komplikovaný, který klade vyšší nároky (=těžký)?  O tom a mnohém dalším s Tomášem Machulkou – na přetřes přijde i obrat „kriminální detektiv“????.

I5: Integrace a Integrita v Interview s Inspirativním Informatikem

1. 6. 2022

Informatik, inspirátor, integrátor a intelektuál Richard Hůlek je inovativní a pracuje v interesantním oblasti enviromentální informatiky s přesahem do otázek životní prostředí a lidského zdraví. 

 

Další dávka zkušeností klinické správy dat s Antoinem Pironetem

2. 5. 2022

Chcete vědět co je to „electronic medicational adherence system“? Chcete vědět, jak se analyzují data ohledně dodržování léků a co z těchto dat plyne? A taky co to vypovídá o chování pacientů:

Protikladům navzdory

14. 4. 2022

Byl jednou jeden zaneprázdněný doktorský, byla jednou jedna nejistá farmaceutická poradkyně. On se jmenoval Alfred, ona se jmenovala Ella. On byl sportovec tělem i duší, ona intelektuální knihomolka. Jak už asi tušíte, neměli toho moc společného, byť oběma leželo na srdci blaho pacientů, dokud … nepřišlo na přetřes téma VP. VP znamenalo zlom. Pro ně i pro mladou generací (budoucích) doktorů.

EDC x CTMS „WANTED“

14. 4. 2022

Jsem nezávislý a stabilní CRO a hledám spolehlivý, přívětivý a dostupný EDC nebo CTMS systém. Pokud to jde, rád si ulehčuju práci, mám rád čísla a aplikace s jednoduchým designem. (Počet výsledků: 30.)

A zase jeden Alexander…

1. 4. 2022

Po Alexanderovi Schachtovi je tady zase jeden Alexander, tentokrát Krannich, a taky nový díl našeho podcastu. Tentokrát o medicínských datech a umělé inteligenci.

Laďte náš podcast, vyšel druhý díl

8. 3. 2022

Druhý díl podcast série s Alexanderem Schachtem na téma The Effective Statistician je tady. Ještě teplý, ještě se z něj kouří, jako z dobře upečeného chleba.

A je to venku!

7. 2. 2022

Šíří se to internetem, šíří se to vzduchem. Můžete si to s sebou vzít ven, můžete s tím pobýt uvnitř. Je to intelektuální, je to virtuální. Co je to?

IBA získala zlaté členství v CDISC

25. 1. 2021
Jsme hrdí na to, že jsme se připojili ke společnému úsilí více než 480 členských organizací CDISC. Kromě zlatého členství, které nám přinese profesionální rozvoj v oblasti managementu klinických dat a datové vědy s použitím nástrojů SAS, se nyní velmi těšíme na obohacení našeho originálního EDC systému CLADE-IS o nové terminologie řízené standardy CDISC.

Archiv

Společnost Institut biostatistiky a analýz je řešitelem projektu „Rozšíření portfolia služeb informačního systému pro management dat v klinickém výzkumu“. Na tento projektu je poskytována finanční podpora OP PIK z fondů Evropské unie.

Projekt navrhuje vyvinout platformu pro sestavování informačních systémů zaměřených na management a vytěžování dat v sektoru farmaceutického průmyslu a life sciences. Nabídka digitálních služeb opřených o vyvinutý a validovaný informační systém zpřístupní firmám spolehlivé analytické modely pro jejich rozhodování a precizní podklady pro regulatorní orgány. Řešení projektu vystupuje z laboratorního prostředí klinických zkoušek a soustředí se na důkazy podepřené skutečnými daty z reálné praxe.

Institute of Biostatistics and Analyses, Ltd.