Institut biostatistiky a analýz s.r.o. oslavil desetiletí excelence v datové analýze

Institut biostatistiky a analýz s.r.o. (IBA) – spinoff Masarykovy univerzity – oslavil 30. 4. 2024 desetiletí svého působení v oblasti managementu klinických dat a datové vědy.


Slavnostní akce, nazvaná IBA Connect, proběhla po výročním setkání všech zaměstnanců v prostorách KUMST Jihomoravského inovačního centra JIC a přilákala široké spektrum hostů – od klientů a klíčových dodavatelů až po současné i bývalé zaměstnance společnosti. Tato mini konference byla nabitá odborným programem o nejnovějších trendech v datové vědě a jejich aplikacích v klinických hodnoceních a v projektech zdravotnického výzkumu. Celý den vyvrcholil společenským setkáním a koncertem smyčcového kvarteta Indigo Quartet.

30. 4. 2024


Zpět

Společnost Institut biostatistiky a analýz je řešitelem projektu „Rozšíření portfolia služeb informačního systému pro management dat v klinickém výzkumu“. Na tento projektu je poskytována finanční podpora OP PIK z fondů Evropské unie.

Projekt navrhuje vyvinout platformu pro sestavování informačních systémů zaměřených na management a vytěžování dat v sektoru farmaceutického průmyslu a life sciences. Nabídka digitálních služeb opřených o vyvinutý a validovaný informační systém zpřístupní firmám spolehlivé analytické modely pro jejich rozhodování a precizní podklady pro regulatorní orgány. Řešení projektu vystupuje z laboratorního prostředí klinických zkoušek a soustředí se na důkazy podepřené skutečnými daty z reálné praxe.

Institute of Biostatistics and Analyses, Ltd.